Догляд за стомою

Вперше зіткнувшись з потребою організувати належний догляд за стомою в домашніх умовах, більшість пацієнтів панікують, оскільки впевнені, що їм не під силу провести всі необхідні процедури настільки ж якісно як кваліфікований персонал лікарні. Запевняємо, немає приводів для переживань. Знаючи базові правила догляду за стомою, ви з легкістю зможете опанувати ряд простих маніпуляцій.

Процедури по догляду включають наступні етапи: догляд за кало-/уроприймачем, догляд за шкірою навколо стоми, а також іригацію (промивання) стомного отвору.

Озброївшись належними інструментами, сядьте перед дзеркалом, дбайливо і обережно відокремте наповнений кало-/уроприймач від шкірного покриву і загорніть його в пакет для утилізації. Потім, використовуючи спеціальні засоби по догляду за стомою, обробіть шкіру навколо отвору. Промийте стому, якщо є така потреба. Після повного висихання шкіри обережно приклейте заздалегідь підготовлений кало-/уроприймач необхідної моделі. Звертаємо вашу увагу на те, що мінімальний дискомфорт, печіння в області стомного отвору, а також порушення герметичності прилягання будуть приводом для заміни кало-/уроприймача. Усі маніпуляції потрібно проводити начисто вимитими руками і не раніше аніж через кілька годин після прийому їжі!

Більш докладний опис процедур, пов'язаних із доглядом за стомованими ви можете переглянути у відповідних розділах.