Догляд за стомованими хворими

догляд у стаціонаріДогляд за стомованими пацієнтами може здійснюватися в амбулаторних умовах персоналом лікувального закладу чи вдома - доглядальницею або близькими. У перші місяці після операції пацієнтові необхідний постійний догляд - часте перев'язування, очищення і обробка стоми, допомога в дотриманні особистої гігієни пацієнта. Детальніше про догляд за стомою ви можете прочитати в цій статті. Якщо реабілітація після операції пройшла без ускладнень, кало-/уро- приймач дозволяють використовувати вже через два-три місяці.

Завдання доглядальниці - навчити стомованого (і його близьких) догляду за своєю стомою, а також навчити користуватися кало- / уро приймачем; допомагати пацієнтові спорожнити кало-/-уро приймач, обробляти шкірний покрив у стоми, а також здійснювати постійну перевірку підопічного на наявність запальних процесів, свербіння, алергії. У деяких випадках виникає необхідність провести іригацію кишечника. Ще одним важливим завданням доглядальниці є дотримання пацієнтом режиму харчування: воно повинно бути збалансованим і регулярним (4-5 прийомів їжі в день).

психологічна підтримкаБудь-яка операція - це стрес для пацієнта, і стомування - не виняток. Стома може утворювати сильний негативний психологічний тиск на хворого. Моральна і психологічна підтримка - важлива складова догляду за стомованими, особливо в післяопераційний період реабілітації, коли стомований ще тільки звикає до змін у його звичний спосіб життя.

Психологічне здоров'я пацієнта - запорука швидкого одужання та м'якого переходу до повноцінного способу життя. Тому дуже важливо, щоб пацієнт не відчував себе збитковим або кинутим. Завдання медичного персоналу, доглядальниці, родичів повинна полягати в тому, щоб знайти підхід до пацієнта, вселити йому надію й оптимізм. Адже саме віра у себе та світлий погляд на життя підтримує пацієнта і дає йому сили боротися та прагнути жити повноцінним життям.